Uuden muotoilun yhdistys | Uuden Muotoilun Joulumarket 20.12.2015
22429
post-template-default,single,single-post,postid-22429,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,select-child-theme-ver-1.0.0,select-theme-ver-2.4,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
 

Uuden Muotoilun Joulumarket 20.12.2015

Logomossa 20.12. klo 11-17

Uuden Muotoilun Joulumarket 20.12.2015

joulumarket header

Uuden muotoilun yhdistyksen järjestämä perinteinen joulumarket valtaa Logomon sunnuntaina 20.12.2015 klo 11-17.

Paikalla on yli 50 kotimaista designmerkkiä sekä Uuden muotoilun yhdistyksen myyntipiste, josta voit ostaa suosittuja Varför Paris – tuotteita.

Tervetuloa tekemään kotimaisia ja laadukkaita lahjaostoksia pukinkonttiin sekä taiteilemaan itsellesi himmeli himmelityöpajassa!

Mukana tapahtumassa:


Alpa www.alpa.fi
Ateljee Agami & Butik www.ateljeeagami.fi
Dama Design www.damadesign.fi
Everyday Design www.everydaydesign.fi
GardenWall www.gardenwall.fi
HAKKI DESIGN www.hakkidesign.com
Humbugi Accessories www.humbugi.com
JKR ideas www.jkrideas.com
Joutomaa http://joutomaassa.blogspot.fi/
KAISLA www.kaislamyymala.fi
Klo Design www.klodesign.fi
Kotonadesign www.kotonadesign.fi
KRÄFTKUUS https://www.facebook.com/kraftkuus
KUI Design www.kuidesign.com
Kåpla www.facebook.com/kaplakollektiivi
Lainahöyhenet www.lainahoyhe.net
LumiWAU www.lumiwau.com
Maija Fredrika www.maijafredrika.com
Mary a. Jalava www.maryajalava.com
Miia Halmesmaa & Kuula + Jylhä www.miiahalmesmaa.comwww.kuulajylha.com
MOIMOI accessories www.moimoi-accessories.com
Monica Wilhelmiina www.monicawilhelmiina.com
Mooncake www.mooncakedesign.com
Muoto2 www.muoto2.fi
Muotoilutoimisto Ehee www.ehee.fi
MyOlsson www.myolsson.com
Myssyfarmi www.myssyfarmi.fi
Niemine & Hakane www.jukkahakanen.fi
Nikkotakko www.nikkotakko.com
Nouki www.nouki.fi
Omana www.omana.fi
Osuuskunta Fabriikki 8 www.fabriikki8.fi
Papu http://papustories.com/fi
PUF Store http://www.pufstore.com/
Punainen Norsu www.punainennorsu.com
Punainen Ruukku www.punainenruukku.com
Reindeer Longboards www.reindeerlongboards.com
Roots Cultural Movement www.rcm-clothing.com
Saana ja Olli www.saanajaolli.com
Salmiak Studio http://salmiakstudio.fi/
Second Chance www.secondchance.fi
Studio Collage www.studio-collage.com
Teemu Järvi illustrations www.teemujarvi.com
Teija Helin Design www.facebook.com/teijahelindesign
Tonfisk Design www.tonfisk-design.fi
Uhana Design www.uhanadesign.fi
UNIQECO www.uniqeco.com
&Bros http://home.andbros.fi/